Dette er jo faktisk også en type matprosjekt…
Noen ganger er det vanskelig å være kreativ når det gjelder matlaging i hverdagen. Det er ikke alltid man finner inspirasjon eller føler at man har tid – eller energi – til å lage mat. 😳
Både byråkraten og jeg synes det er litt kjedelig å spise rester. Eller finne på enkel og god hverdagsmat som det går raskt å tilberede.
Men noen ganger glimter det til! 😇
I kjøleskapet denne gangen fant vi:
- Frøyalaks – som hadde gått ut på dato…
- En slant hvitvin
- Noen kokefaste poteter
- Et åpnet pestoglass
- Sjalottløk, vårløk og hvitløk
- Litt kremfløte
- Dijonsennep
- Litt parmesan
- Erter fant vi i frysern
Dette skulle vi garantert klare å lage noe godt av!
Tilberedning
Fisken (etter at vi luktet på den… fisk kjenner man formodentlig veldig raskt på lukten hvorvidt den er dårlig eller ikke) laget vi i ovnen pakket inn i folie sammen med sjalottløkringer, vårløk, hvitløk og pesto. Selvsagt litt salt og pepper, og olivenolje. Til sist litt revet parmesan!
Potetene kuttet vi i mindre biter og kokte dem, før de ble satt i ovnen.
Så laget vi en saus på sjalottløk, hvitvin og fløte. Sausen ble smaksatt med litt vanlige urtekrydder, en liten teskje dijonsennep, salt og pepper.
Ertene ble kokt; helt vanlig uten noe fancy greier.
Resultatet ble veldig bra! Dette kan vi garantert lage igjen – kanskje det til og med blir en klassiker..? 🤩
